Po odchodu brankářské jedničky Davida Ritticha do Calgary Flames mají v Mladé Boleslavi konečně jasno o složení gólmanského tandemu pro následující sezonu. Ke třiadvacetiletému Janu Lukášovi přivedlo vedení středočeského klubu ostříleného finského brankáře Tuomase Tarkkiho, který má za sebou ve svých 36 letech zkušenosti ze zámoří, KHL ale zejména nejvyšší finské ligy. V městě automobilů podepsal Tarkki jednoletou smlouvu.

Zkušený a 193 cm měřící brankář Tuomas Tarkki je rodákem z finské Raomy a odchovancem místního klubu Lukko. V něm působil až do sezony 2000/01, následně zamířil do zámoří, kde čtyři sezony působil v univerzitní lize NCAA, jeden rok si pak zachytal také ve farmářské AHL, kde oblékal dres Chicago Wolves. Pro sezonu 2006/07 se ale definitivně rozhodl pro návrat do Evropy, kde až doteď strávil většinu času zejména ve svém rodném Finsku.

Poté, co se přesunul zpět do země tisíce jezer, chytal čtyři sezony v řadě za Kärpät Oulu. Během tohoto angažmá se dočkal svého prvního a zatím také posledního startu za národní tým, Tarkki odchytal jedno utkání v rámci seriálu Euro Hockey Tour. Kärpätu rovněž v letech 2007 a 2008 pomohl ke dvěma mistrovským titulům, v obou zmíněných ročnících byl vyhlášen nejlepším brankářem soutěže.